Przedpokoje często uznawane są za najmniej ciekawą przestrzeń mieszkań, przez co są zaniedbywane. Warto pamiętać, że jest to miejsce, gdzie nie tylko witamy naszych gości, ale też które stanowi pierwszy element zetknięcia z nasza przestrzenią domową dla innych. Nie trzeba wiele, by przedpokój zmienił się nie do poznania… i zachwycał!

Przedpokój – najczęstsze problemy

Chcąc ciekawie zaaranżować przedpokój przede wszystkim określmy jego słabe strony. Przedpokoje najczęściej nie posiadają źródła naturalnego światła, są z natury ciemne, przez co konieczne jest ich doświetlenie. Szukając sposobów na rozświetlenie takiej przestrzeni stawiajmy nie tylko na odpowiednie lampy i żarówki, ale też na lustra czy konkretne kolory ścian. Problemem przedpokoju może być również niewielka powierzchnia, którą w odpowiedni sposób należy wyposażyć. Konieczne jest takie działanie, aby nie zajmować zbyt wiele miejsca poprzez szafki na buty czy wieszaki. 

Przedpokój – jak go zaaranżować?

Modny i ciekawy przedpokój to dzisiaj jasne kolory, interesujące desenie i wykorzystanie oryginalnych materiałów. Szukając inspiracji warto zajrzeć do sieci. Chcąc, by nasz przedpokój prezentował się zjawiskowo możemy wybrać samoprzylepne tapety z ciekawym deseniem na jedną ścianę, aby przestrzeń nabrała charakteru – mówią specjaliści ze sklepu notodo.pl. Wśród niezbędnych dodatków wymienia się wieszak – chcąc zaoszczędzić miejsce wykorzystajmy prosty wieszak w formie listwy zawieszony na ścianie. 

Małe przedpokoje optycznie powiększymy na dwa sposoby: poprzez jasne kolory ścian, jak również przez lustra! Zastosowanie luster, poza oczywistą funkcją sprawi, że przestrzeń stanie się znacznie większa optycznie, przyjemniejsza dla oczu. Komfort użytkowania tego pomieszczenia poprawi również odpowiednio dobrane światło punktowe.

Author