Blockchain development sprawił, że w 2009 roku cały świat miał okazję poznać Bitcoiny (BTC). Wirtualne monety, które w chwili obecnej warte są ogromną ilość pieniędzy. Trzeba jednak pamiętać, że blockchain software development poszedł znacznie dalej. Dzięki temu, na rynku krypto, znaleźć można tak wiele innych, wirtualnych monet do zakupienia.

Stellar na wszystkie problemy 

XLM nie jest tak popularny, jak BTC, ale jednak technologia blockchain doprowadziła do pojawienia się takiej waluty. Stellar powstało jako odpowiedź na problemy wynikające z transferem pieniędzy. Aktualna wartość jednego XLM to około 1,3 złotego. Nisko. Pozostaje jednak mieć nadzieję, że już niedługo właściciele tego coina będą mogli cieszyć się dużymi zyskami.

Uniswap z unicornem

Blockchain development services cieszą się ogromną popularnością. Oferowane są one m.in. przez 10Clouds. Dlaczego tego typu oferty są tak mocno doceniane? Ponieważ to dzięki nim można mieć, w chwili obecnej, do czynienia z UNI z symbolem różowego jednorożca. Aktualna wartość jednego UNI to około 100 złotych. Uniswap to nic innego jak zdecentralizowana giełda, która za pomocą swojej własnej waluty, pozwala na to, aby użytkownicy mieli realny wpływ na zmiany zachodzące na tej giełdzie.

Tether w oparciu  Bitcoina

USDT to nic innego, jak stablecoiny, czyli odpowiedź na potrzeby ludzi unikających dużych wahań. Tak, często ma się do czynienia z nimi na rynku kryptowalut. Dlatego też duża ilość osób unikała tego. To właśnie dla nich powstał Tether, który powiązany jest stosunkiem jeden do jednego, jeżeli chodzi o amerykańskiego dolara. Minusem USDT jest to, że nie jest on tak transparentny. Blockchain development company sprawiła, że USDT w dużej części nie opiera się już o BTC, ale o jego następcę ETH.

Solana jako konkurencja dla ETH

Blockchain application development cieszy się ogromną popularnością. To właśnie dzięki temu obsługiwanie rynku kryptowalut jest zdecydowanie łatwiejsze. Zaglądając na rynek można spotkać się z symbolem SOL, czyli Solany, która powstała jako konkurencja dla Ethereum. Blockchain, który umożliwia zawarcie błyskawicznych transakcji. Bez obaw, nikt nie musi obawiać się, że ma do czynienia z produktem zdecentralizowanym. Jest wręcz przeciwnie, co wpływa na ogromne zadowolenie wszystkich użytkowników. Aktualna wartość jednego SOL to około 650 złotych. Zaletą Solany jest to, że coin umożliwia wykorzystanie smart kontaktów.

 

Jak więc widać nie brakuje wirtualnych monet, którymi (oprócz BTC, ETH) warto się faktycznie zainteresować na rynku kryptowalut. 

 

Author