Jazda konna jest rozwijającym sportem przynoszącym szereg korzyści ciału i umysłowi. Co ważne, spróbować swoich sił w tej dyscyplinie może niemal każdy, bez względu na wiek i kondycję. Warto pamiętać, że jazda na silnym zwierzęciu wymaga ostrożności i odpowiedniego przygotowania. Zanim zaczniesz swoją przygodę z nowym sportem, należy odwiedzić sklep jeździecki i zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria i odzież. Jakie elementy są niezbędne dla początkującego jeźdźca? Sprawdź!

Odwiedzamy sklep jeździecki: solidny kask

Sklep jeździecki Equishop oferuje ogrom artykułów: odzież i akcesoria dla jeźdźca, stroje konkursowe, siodła  i inny osprzęt dla konia, wyposażenie do stajni… Dla osoby stawiającej pierwsze kroki w jeździectwie niepotrzebne są profesjonalne i kosztowne kamizelki czy oficerki. Kompletowanie stroju jeździeckiego należy zacząć od podstaw. Najważniejszym zakupem bez wątpienia jest kask chroniący głowę przed skutkami ewentualnego upadku.

Dobry kask powinien być wykonany z grubej, ale lekkiej skorupy wyściełanej od wewnątrz miękkim materiałem amortyzującym wstrząsy i wchłaniającym pot. Gąbczasta wkładka powinna być wyciągana, aby można było w razie potrzeby ją wyprać. Daszek koniecznie musi być wykonany z elastycznego tworzywa, które podczas upadku ochroni nos przed złamaniem. Kask przeznaczony do jazdy konnej powinien spełniać rygorystyczne normy, czego najlepszym potwierdzeniem są atesty.

Wygoda to podstawa!

Na komfort i bezpieczeństwo jazdy w dużej mierze wpływa strój. W sklepie jeździeckim znajdziesz podstawowe elementy stroju każdego sportowca: bryczesy i obuwie (optymalnie sztyblety) z gładką podeszwą  i niskim obcasem. Bezszwowe, wzbogacone częściowym albo pełnym lejem bryczesy z miękkiego materiału nie będą powodować otarć i pomogą utrzymać się w siodle.

 

 

 

Author