Ubezpieczenie motocykla to kluczowa kwestia, zarówno dla osób, które dopiero co kupiły taką maszynę, jak i dla osób, które jeżdżą motocyklem od lat. Szeroki wybór polis na polskim rynku pozwala na dopasowanie konkretnej oferty do własnych potrzeb.

Jakie ubezpieczenie motocykla dostępne jest na polskim rynku?

Ubezpieczenie motocykla nie jest sprawą złożona – podstawowe ubezpieczenie OC kupić można zarówno w biurze ubezpieczyciela, jak i w Internecie. Niezwykle ważna jest informacja, że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe – OC sprawdzane jest podczas każdej kontroli drogowej, a jego brak będzie skutkował dotkliwymi mandatami. Polisa OC chroni innych użytkowników drogi – w razie kolizji to właśnie polisa sprawcy pozwala na opłacenie podstawowych szkód. Brak polisy sprawia, że wszelkie szkody należy opłacić z własnej kieszeni. Ubezpieczenie motocykla OC to nie jedyna opcja – możliwe jest zakupienie nieobowiązkowych polis AC czy Assistance. Opcje te pozwalają na lepszą ochronę własnego mienia. Decydując się na AC, sami określamy zakres ubezpieczenia. Im jest on szerszy, tym ubezpieczenie jest droższe.

Jak kupić ubezpieczenie motocykla?

Dotychczas najprostszym sposobem na kupno ubezpieczenia motocykla była wizyta w biurze ubezpieczyciela. Dzisiaj sprawa jest znacznie prostsza – ubezpieczenie motocykla OC/AC zakupić można przez Internet. W znalezieniu najtańszej opcji pomoże kalkulator OC/AC. Kalkulator dostępny jest bezpłatnie z wysokości przeglądarki internetowej – wystarczy podać dwie informacje: datę urodzenia właściciela pojazdu oraz numer tablicy rejestracyjnej. Pozostałe dane kalkulator ściąga z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Na podstawie zebranych danych kalkulator wskazuje najkorzystniejsze oferty. Wybraną polisę można zakupić online – po opłaceniu składki będzie ona wysłana na podany adres email.

Author