Eleganckie i funkcjonalne garnki to absolutna podstawa naszych kuchni. Szukając idealnego kompletu garnków musimy mieć świadomość, że powinny być one jak najbardziej dopasowane do naszych potrzeb. Oglądając kolejne kolekcje zwracajmy uwagę nie tylko na materiały, ale również na detale. Co zaproponują nam topowi producenci?

Garnki wykonane ze stali nierdzewnej

Nie ma wątpliwości, że zdecydowana większość garnków oferowana dzisiaj na polskim rynku to produkty wykonane ze stali nierdzewnej 18/10. Stal taka zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci, rdzą, odkształcaniem czy wysokimi temperaturami. Niezwykle ważne jest także to, że stal nierdzewna sprawdza się tak samo dobrze w topowych restauracjach, jak i w domowych kuchniach – jest to rozwiązanie wykorzystywane przez najlepszych szefów kuchni. Nowoczesne garnki stalowe sprzedawane są w kompletach zawierających kilka lub kilkanaście elementów – pamiętajmy, że pokrywki liczone są jako osobne elementy! W sklepach takich jak gerlach.pl znajdziemy komplety wyposażone w wiele dodatkowych elementów, takich jak lejki, cedzaki, miarki do odmierzania płynów. Warto również wspomnieć o specjalnych dyskach wbudowanych w dna garnków – dyski mają wpływać na równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Wpływa to nie tylko na szybsze przygotowywanie potraw, ale też na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną. 

Patelnie na które warto zwrócić uwagę

W kuchni nie może zabraknąć dobrej jakościowo patelni – nowoczesne patelnie odznaczają się zastosowaniem licznych powłok ceramicznych, które pozwalają na smażenie na minimalnej ilości tłuszczu. Wpływa to bezpośrednio na zmniejszenie kaloryczności potraw! Powłoki pozwolą też na zminimalizowanie ryzyka przywierania i przypalania potraw. 

Author