Protective Foam Solutions to firma, która oferuje kompleksowe rozwiązania organizacyjne dla przemysłu i produkcji. Zajmuje się projektowaniem oraz produkcją profesjonalnych rozwiązań dla wszystkich, którzy pracują w transporcie. Protective Foam specjalizuje się w wytwarzaniu m.in. dedykowanych tablic cieni, dopasowanych do potrzeb klienta. Sprawdzą się idealnie do przechowywania i porządkowania narzędzi, części oraz innych produktów. Firma zajmuje się również produkcją opakowań i wkładów ochronnych. Zapewniają one bezpieczny transport podatnych na uszkodzenia materiałów i produktów. Protective Foam to również wkłady do walizek z pianki polietylenowej, które łączą funkcjonalność z estetyką.

Zastosowanie wkładów piankowych.

Często niewłaściwe zabezpieczenie transportowanych przedmiotów może w efekcie wygenerować poważne straty finansowe, a ich jakość znacznie spadnie. Warto o tym pomyśleć wcześniej i zadbać o właściwą asekurację produktów. Pianki od Protective Foam to skuteczne rozwiązanie na problemy tego typu. Wypełnienia wykonane z takiego materiału mogą być wykorzystywane do transportu zewnętrznego, obejmującego m.in. transport komponentów do produkcji finalnych towarów między kontrahentami oraz już gotowych produktów, które wysyłane są do klienta. Wkłady piankowe posłużą również wewnątrz zakładów pracy. Idealnie sprawdzą się do przechowywania lub przenoszenia narzędzi czy przyrządów pomiarowych. 

Jak działa wypełnienie piankowe?

Wkłady wykonane z tego materiału idealnie wypełnią przestrzeń między transportowanym gotowym produktem, komponentem lub narzędziem a ściankami opakowania. Zastosowanie takiego rozwiązania to gwarancja bezpieczeństwa i pewność, że przedmioty nie zostaną w żaden sposób uszkodzone poprzez obicie, otarcie, wstrząsy i naprężenie. Pianka zminimalizuje niepożądane działanie tych czynników. Co więcej, wkłady piankowe są produktem wielorazowego użytku, mogą więc posłużyć podczas wielu transportów. Niektóre warianty oferowanych pianek są jednak jednorazowe. Wkłady tego typu pozwalają na unieruchomienie przewożonych przedmiotów dzięki ustaleniu jego stałej pozycji w opakowaniu, co zabezpiecza go przed uderzeniami, uszkodzeniami powierzchni i wstrząsami. Produkcja takiej pianki nie pochłania dużego nakładu finansowego oraz co ważne, bardzo łatwo poddaje się recyklingowi. Jej zamknięto-komórkowa struktura nie przepuszcza powietrza, nie chłonie wody oraz ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne.

Author