Odpowiednia aranżacja okien wpływa na estetykę wnętrza, pozwala regulować nasłonecznienie w pomieszczeniu oraz zapewnia większą prywatność. W nowoczesnych budynkach, oprócz standardowych zasłon we wnętrzach, często montuje się również przesłony zewnętrzne: rolety i żaluzje. Jakie rozwiązanie jest bardziej funkcjonalne? Sprawdź nasze rady!

Rolety czy żaluzje – jaką przesłonę wybrać? 

Rolety czy żaluzje… Zastanawiasz się, jakie przesłony zamontować w oknach? Żaluzje, zarówno fasadowe, jak i wewnętrzne, służą przede wszystkim do kontrolowania ilości promieni wpadających do pokojów. Aby nieco ochłodzić pomieszczenie w gorący, słoneczny dzień, wystarczy odpowiednio wyregulować żaluzje. Ponadto, żaluzje są doskonałą osłoną przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów.

Rolety montowane po zewnętrznej stronie okna mają szersze zastosowanie. Wysokiej jakości rolety utrzymują optymalny bilans energetyczny budynku – stanowią barierę dla promieni słonecznych i zapobiegają „ucieczce” ogrzanego powietrza z pomieszczeń w sezonie jesienno-zimowym. Ponadto, wzmacniany, aluminiowy pancerz jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i stanowi doskonałe zabezpieczenie szyb. Rolety wykonywane są najczęściej na wymiar, więc można dopasować je do każdego okna, również wielkoformatowych drzwi przesuwnych oraz okien dachowych.

Innowacyjne rozwiązania dla większego komfortu

Chcesz, aby wraz z dźwiękiem budzika  do pomieszczenia wpadały promienie porannego słońca? Żaden problem! Rolety zewnętrzne mogą być sterowane na kilka sposobów: manualnie, za pomocą przycisków i automatycznie. Dzięki specjalnym systemom rolety mogą opuszczać się i podnosić w konkretnych porach w określone dni tygodnia.

Author