Kuchnia nowoczesna to bez wątpienia jeden z najchętniej wybieranych trendów. Warto pamiętać, że kuchnie takie zaskakują nie tylko designerskim wyglądem, ale też wysoką funkcjonalnością oraz trwałością zastosowanych materiałów. Na co zwracać uwagę podczas ich kupna?

Jak tworzone są nowoczesne meble kuchenne?

Kuchnia nowoczesna to miejsca, które inspiruje do tworzenia wyjątkowych dań, ale jest też przestrzenią, gdzie z przyjemnością spędza się czas. Kuchnie takie zaaranżować można zarówno w klasycznych pomieszczeniach, jak i aneksach. Kuchnie nowoczesne charakteryzują się zwartymi bryłami mebli – w ich przypadku nie stosuje się klasycznych uchwytów. Zamiast nich wykorzystywane są głębokie frezy, jak również półautomatyczne systemy otwierające. Meble nowoczesne tworzone są z odpowiednio zabezpieczonych płyt meblowych. Płyty meblowe są laminowane i lakierowane – w ten sposób nie tylko chronione jest ich wnętrze, ale też tak nadaje się im estetyki. Nieograniczony wybór kolorów lakierów i laminatów sprawia, że możliwe jest zaaranżowanie nowoczesnej kuchni zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami. Nowoczesne meble kuchenne to także markowe akcesoria – wśród nich znajdziemy m.in. prowadnice kulkowe z hamulcami i zawiasy z cichym domykiem.

Nowoczesna kuchnia w formie aneksu

Aneksy kuchenne to coraz częściej stosowane rozwiązanie – pozwalają one na większą oszczędność miejsca i lepsze zarządzanie przestrzenią. Wykreowanie nowoczesnego aneksu nie jest problemem – warto jednak wykorzystać tę strefę jak najlepiej. Dobrym rozwiązaniem okażą się podwieszane szafki, jak również kosze cargo, które idealnie wypełnią przestrzeń pomiędzy ścianą a meblami. Warto pomyśleć o przeszklonych szafkach, które nadadzą całości optycznej lekkości.

 

Author