Nowoczesny taras to dzisiaj przede wszystkim przestrzeń wypoczynkowa, do której zapraszamy naszych bliskich, znajomych, rodzinę. Poprzez dobranie odpowiednich mebli i dodatków możemy na tarasie podawać posiłki, organizować grilla. Elementem, który warto rozważyć jest zadaszenie tarasu białe – nowoczesna pergola pozwoli nam odpoczywać lepiej, w przyjemnym cieniu!

Czym jest zadaszenie tarasu białe?

Zadaszenie tarasu białe to nic innego jak pergola metalowa, która zaprojektowana została w taki sposób, aby skutecznie chronić przed słońcem, ale i by estetycznie uzupełniać przestrzeń wypoczynkową. Nowoczesne zadaszenie tarasu w formie pergoli to dzisiaj coraz częściej spotykany widok przy polskich domach – pergole takie wpływają na nasz komfort, skutecznie chronią nas przed silnym słońcem i sprawiają, że przestrzeń wypoczynkowa jest znacznie lepiej wydzielona. Zadaszenie tarasu białe pozwoli nam znacząco podnieść poziom komfortu w czasie wolnych chwil – taki element wyposażenia zachęci nas również do częstszego przebywania bliżej natury! Jak skonstruowane jest zadaszenie tarasu białe?

Poznaj konstrukcję pergoli

Pergola tarasowa wznoszona jest z elementów modułowych – oznacza to, że jej montaż nie jest trudny i wykonamy go samodzielnie. Konstrukcja składa się z elementów aluminiowych malowanych proszkowo, które zabezpieczone są przed działaniem wilgoci i korozją. Na szczycie pergoli znajduje się dach – jest on wykonany z uchylnych listew aluminiowych, których pozycja zależna jest od naszej decyzji. Listwy całkowicie zamknięte tworzą szczelny dach – takie rozwiązanie sprawia, że jesteśmy skutecznie chronieni przed deszczem. Dach pergoli nie nagrzewa się, przez co w jej cieniu panuje przyjemny chłód. Zadaszenie tarasu białe może być uzupełniona o elementy takie jak rolety boczne, które ochronią nas przed podmuchami wiatru. 

Author