Choć Kraków jest oddalony od Tatr o około 100 km, to wiele firm specjalizujących się w sprzedaży sprzętu narciarskiego, właśnie tam zakłada swoje siedziby. Dlaczego tak jest? Czy Kraków – jako miasto – oferuje specjalne przywileje dla takich firm? A może jest w nim coś wyjątkowego?

Lokalizacja – ważny atut

Kraków i Tatry to miejsca w zasadzie powiązane ze sobą. I choć znajdują się od siebie dość daleko, to są dość dobrze skomunikowane (droga ekspresowa, linia kolejowa). W przypadku wyjazdu na narty Kraków pozostaje ostatnią – patrząc się w kierunku południowym – dużą aglomeracją miejską. Dzięki temu doskonale sprawdza się on jako zaplecze długo i krótkoterminowych, tatrzańskich wypadów.

A skoro Kraków jest naturalnym zapleczem dla Tatr, to firmy trudniące się sprzedażą sprzętu narciarskiego, będą mogły w nim liczyć na naprawdę duże przychody. Podmiotów tych jest zresztą dość sporo, zwłaszcza w centralnych rejonach miasta. Nawiasem mówiąc, można tam znaleźć również markowy sprzęt.

Rynek – duży popyt, duża podaż

Od strony ekonomicznej, zakładanie sklepu narciarskiego w Krakowie jest w pełni uzasadnione. Przyjeżdżający tutaj goście nie tylko zwiedzają okoliczne zabytki (a jest ich dość sporo), ale też bardzo często wybierają się – przynajmniej na chwilę – w okolice Tatr i wielu innych, pobliskich pasm górskich. Ludzie ci są doskonałym targetem biznesowym. Dlaczego?

Po pierwsze dlatego, że szukają oni sprzętu o zróżnicowanej jakości. Po drugie, nie zawsze decydują się oni wyłącznie na zakup nart, kijków lub innych elementów wyposażenia, ale po prostu chcą je wypożyczyć. Wreszcie po trzecie – narciarski Kraków to nie tylko Tatry, ale też inne, pobliskie ośrodki narciarskie. Niektóre z nich znajdują się 30 km od centrum miasta!

W niszy jest lepiej!

Trzeba przyznać, że – od strony strukturalnej – w Krakowie jest wiele małych sklepów narciarskich. Niektóre z nich oferują niszową, ale za to bardzo opłacalną politykę zakupu produktów konkretnych marek. I choć niektóre z nich są mało znane w narciarskim świecie, to jednak specjaliści uważają, że również i w nie warto zainwestować. Zwłaszcza, jeśli mowa o wschodzących markach, które dopiero wchodzą na rynek.

Podsumowując, dla osób wybierających się na narty Kraków może być bardzo dobrym miejscem na inwestycje w sprzęt narciarski. Oczywiście przy wyborze konkretnego sklepu, warto wziąć – oprócz lokalizacji – kilka innych czynników. Dzięki temu łatwiej będzie trafić na ofertę niszową, dostosowaną do potrzeb konkretnego miłośnika jazdy na nartach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/narty-cat-2.

Author