Sypialnia powinna być przestrzenią dopasowaną do indywidualnych potrzeb i miejscem, gdzie można się zrelaksować. Łóżko, szafa, komody, oświetlenie – to podstawa. Współcześnie sypialnie można zaaranżować w sposób dowolny – olbrzymia ilość kompletów meblowych dedykowanych właśnie do sypialni pozwoli na wykreowanie niebanalnego wnętrza.

Wybieramy łóżko!

Łóżko to bez wątpienia najważniejszy element w naszych sypialniach. Powinno być dopasowane zarówno szerokością, jak i detalami. Wśród najczęściej wybieranych wymienia się łóżka osadzone na ramie – w ich wnętrzu znajduje się pojemna komora, w której można przechowywać zapasowe kołdry, ubrania sezonowe, pudełka z butami. Łóżko takie wymaga dopasowania odpowiedniego materaca – warto pamiętać, że na polskim rynku dostępne są materace kieszeniowe, sprężynowe, piankowe. Wybrane łóżko może być uzupełnione o zagłówek – najczęściej element ten jest tapicerowany, by możliwe było wygodne opieranie się podczas czytania czy oglądania TV. Dodatkowo łóżka oparte na ramie posiadają półautomatyczne podnośniki, by móc podnieść stelaż i dostać się do wewnętrznych komór.

Sypialnia w stylu Hampton – funkcjonalna i przytulna!

Styl Hampton kojarzony jest przede wszystkim z salonami i pokojami gościnnymi. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by również sypialnia była zaaranżowana w taki sposób. Sypialnia w stylu Hampton charakteryzuje się jasnymi kolorami: bielą, beżem, błękitem. We wnętrzu królują również naturalne tkaniny i materiały: bawełna, wełna, len, ale i lite drewno. By nadać sypialni bardziej przytulnego charakteru, na podłodze warto położyć elegancki dywan, który kolorystycznie wpisze się w styl. Niezwykle ważne jest również zadbanie o oświetlenie – w sypialni warto skorzystać zarówno ze światła sufitowego, jak i lampki nocnej, która ułatwi wieczorne czytanie.

Author