Znudził Ci się wygląd dotychczasowych wnętrz? Chcesz coś zmienić, ale rezygnujesz z powodu braku czasu czy możliwych utrudnień związanych z bałaganem? Taka metamorfoza może trwać tylko chwilę! Wystarczy wybrać naklejki ścienne.

Takie ozdoby są dostępne w przeróżnych wzorach i rozmiarach. Można zatem dopasować je do konkretnej przestrzeni oraz indywidualnych upodobań czy charakteru. Ciekawym rozwiązaniem jest też wybranie kilku naklejek i stworzenie z nich swojej własnej kompozycji.

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się naklejki ścienne?

Odpowiedź jest prosta – w każdym! Naklejki najczęściej pojawiają się w kuchniach czy pokojach dziecięcych, ale równie dobrze sprawdzą się w salonach czy też łazienkach. Wystarczy tylko posiadać choć fragment gładkiej powierzchni i można już myśleć o naklejanej ozdobie.

Wzory naklejek często dopasowywane są do konkretnych pomieszczeń. Z tego powodu kubki z kawą najczęściej pojawiają się w kuchniach, a postacie z bajek czy dinozaury widoczne są w pokojach najmłodszych domowników.

Jednak nie są to żadne zasady, których należy się trzymać. Jeśli uznasz, że chcesz mieć kubek na ścianie salonu, to jak najbardziej możesz to zrobić. Decyzja należy do Ciebie.

Jak zamieścić naklejkę?

Przyklejenie naklejki jest banalnie proste. Najważniejszą kwestią jest dobre oczyszczenie i odtłuszczenie miejsca, w którym ma się ona pojawić. Następnie należy przyłożyć materiał do ściany, dopasować go i zacząć przyklejać. Czas realizacji tego zadania uzależniony jest przede wszystkim od wielkości naklejki – im jest ona większa, tym dłużej może potrwać jej naklejanie.

Naklejkę można zamieścić na ścianie pomalowanej farbą, pokrytej płytkami ceramicznymi czy nawet tapetą. Umożliwia to klej znajdujący się na samoprzylepnej folii. Zaleca się, by nie przyklejać jej przy kaloryferach, bo wtedy dochodzi do rozgrzania kleju, co może skutkować odklejaniem się naklejki.

Istotne jest również, by nie zamieszczać naklejki na świeżo pomalowanej ścianie. Farba schnie nawet kilka tygodni, więc trzeba odczekać co najmniej 14 dni. Najlepiej, żeby była to farba akrylowa, gdyż inne rodzaje posiadające w składzie oleiste substancje będą tworzyć mniej trwałą powierzchnię.

Co zrobić, gdy naklejka się znudzi?

W każdym momencie można ją usunąć. Nie wymaga to większego nakładu pracy, ani czasu. Zdejmowanie naklejki polega po prostu na jej odklejeniu, co jest zdecydowanie prostsze i szybsze niż jej naklejanie. Demontaż powinien zająć zaledwie kilkanaście minut.

Zakryta nią powierzchnia nie powinna ulec zniszczeniom. Można ją ponownie wykorzystać do tego samego lub innego zadania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie naklejki ścienne.

Author