Odpoczynek blisko natury to doskonały sposób na relaks i spędzenie czasu w gronie bliskich. Przydomowy taras może okazać się idealną przestrzenią wypoczynkową! Wiele osób zastanawia się, jak oddzielić taras od sąsiada, aby zachować większy komfort i prywatność? Wśród rekomendowanych rozwiązań wiele mówi się o pergolach ogrodowych!

Pergola tarasowa – prosty sposób na to, jak oddzielić taras od sąsiada

Pergole na taras to funkcjonalny element, którego nie sposób przecenić. Głównym zadaniem pergoli jest ochrona przed silnym słońcem – takie zadaszenia tarasowe pozwalają na regulowanie ilości promieni słonecznych, wpadających na taras. Jak zbudowana jest pergola ogrodowa? Pergole wznoszone są na elementach aluminiowych, malowanych proszkowo – są one zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, płowieniem. Dach pergoli wykonany jest z aluminiowych lameli, które można obracać wokół ich osi. W ten sposób użytkownicy decydują o nasłonecznieniu tarasu. Konstrukcja posiada wbudowaną rynnę, która pozwala na odprowadzanie wody deszczowej poza obręb pergoli.

Jak oddzielić taras od sąsiada przy pomocy pergoli? To proste – pergola może być uzupełniona o elementy takie jak rolety. Roleta uchroni przed ciekawskimi spojrzeniami, jak również przed silniejszym słońcem padającym po kątem czy podmuchami wiatru. Rolety tworzone są z tworzyw o podwyższonej odporności na ścieranie czy działanie wody.

Jak oddzielić taras od sąsiada przy pomocy roślin?

Rolety w pergolach to nie jedyny sposób na to, jak oddzielić taras od sąsiada. Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie roślin – wybór jest bardzo szeroki. Jednymi z piękniejszych są wysokie trawy ozdobne, które nie tylko zasłonią przestrzeń tarasu, ale też będą przyjemnie szumieć podczas podmuchów wiatru.

Author