Wielkimi krokami zbliża się długo wyczekiwany urlop, a Ty wciąż nie wiesz, jak dobrze go wykorzystać? Nie musisz organizować kosztownych, męczących wypraw na drugi koniec globu, aby odpocząć i przeżyć wielką przygodę. Mało popularną, a niezwykle atrakcyjną destynacją wakacyjnych podróży jest Słowacja. Za południową granicą Polski znajdziesz malownicze krajobrazy, piękne góry, tajemnicze jaskinie, imponujące zamki, atrakcyjne ścieżki rowerowe… Co ważne, na Słowację możesz wygodnie pojechać własnym samochodem! O czym należy pamiętać, wybierając się samochodem na Słowację? Sprawdź!

Podróż samochodem na Słowację: analiza trasy i znajomość przepisów

Zanim wyruszysz samochodem na Słowację, zrób dokładny plan wycieczki. Wyznacz wszystkie punkty na mapie i stwórz najlepszą, najwygodniejszą trasę. Przepisy ruchu drogowego obowiązujące  u naszego południowego sąsiada niewiele różnią się od zasad panujących w Polsce, więc pokonanie trasy nie powinno przysporzyć większych trudności. Jednak, aby uniknąć przykrych niespodzianek, sprawdź ograniczenia prędkości na danych drogach oraz opłaty za winiety. Kupisz je na każdej stacji benzynowej lub online, na stronie słowackiego operatora Eznamka.sk.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Niestety, nawet najlepszy samochód może spłatać Ci figla. Awaria auta w długiej trasie, z dala od domu, może okazać się wyjątkowo problematyczna. Aby zminimalizować ryzyko awarii, przed wakacjami wykonaj przegląd samochodu i napraw wszelkie, nawet drobne usterki. Zadbaj o to, aby w aucie znalazła się dobrze wyposażona apteczka, kamizelka odblaskowa, trójkąt ostrzegawczy, koło zapasowe, lewarek, klucze, linka holownicza oraz zapasowe żarówki. Ponadto, kierowca i pasażerowie powinni przed wyjazdem z Polski wykupić ubezpieczenie turystyczne oraz  wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dzięki polisie uczestnicy wycieczki będą mogli bezpłatnie skorzystać z pomocy medycznej po słowackiej stronie.

 

 

Author

forum.org Metalowy wieszak na ręczniki zemydlaciebie.pl