Biuro Borsuk odzyskało dla swoich klientów przez te wszystkie lata ponad 150 milionów euro. Przeszło dwudziestoletnie doświadczenie w podatkach z Belgii, Holandii, Niemiec, Austrii czy Norwegii pozwoliło na pomoc tysiącom Polakom w wypełnianiu i składaniu deklaracji podatkowych w urzędach skarbowych. To usługi na najwyższym poziomie, a kontakt odbywa się całkowicie online. Jeżeli i Ty masz problem z trudnymi formalnościami w obcym języku, skontaktuj się z Borsuk Podatki, a my dopełnimy wszelkich starań, aby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na zwrot podatku. 

Niemcy rozliczone w 3 tygodnie? Tak, to możliwe z nowoczesnym biurem podatkowym

Zwrot podatku z Niemiec to pełna wymiana danych z Finanzamt drogą elektroniczną. Wystarczy pobrać dokumenty, wypełnić, odesłać je do Biuro Borsuk, a doradcy podatkowi zajmą się resztą. Wszystkie wnioski powinny dotrzeć do niemieckiego urzędu skarbowego do dnia 31 lipca. Przegapienie tego terminu równoznaczne jest z otrzymaniem kary finansowej. Na decyzję urzędników czeka się zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy, ale istnieją sytuacje, gdy zwrot podatku przychodzi znacznie szybciej. Średnia nadpłata wynosi między 900 a 1000 euro. Jest więc o co się starać. Rozlicz podatek z Niemiec razem z Biurem Borsuk już dziś!

Czas oczekiwania na zwrot podatku z Niemiec – sprawdź najważniejsze informacje

Terminy zwrotu podatku z Niemiec w 2022 roku są różne. Tak, jak w przypadku polskich urzędów skarbowych, tak i w Niemczech obowiązuje zasada, że wnioski rozpatrywane są w kolejności, w której zostały dostarczone do urzędników. W polskim systemie podatkowym, który został w ostatnich latach mocno usprawniony, znajdziemy sytuacje, w których już nawet po 2 tygodniach otrzymaliśmy zwrot na konto. Im szybciej rozliczymy podatek z zagranicy, tym prędzej nadpłata trafi na nasze konto bankowe. Nie warto czekać do ostatniej chwili. Już teraz skontaktuj się z Borsuk Podatki i wypełnij swój zagraniczny PIT!

 

Author