Ładny taras to marzenie wielu z nas – taras możemy wykorzystać na wiele sposobów, w tym jako miejsce do relaksu, ale też podawania posiłków czy podejmowania gości. Zaaranżowanie takiej przestrzeni nie jest trudne – olbrzymi wybór mebli i dodatków ogrodowych sprawia, że taras może być zaprojektowany zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami.

Ładny taras w nowoczesnym stylu

Szukając inspiracji na niebanalny taras, warto postawić na nowoczesny styl – to chętnie wykorzystywany pomysł na taras! Nowoczesny taras to przede wszystkim wygodne i trwałe meble. Najlepszym rozwiązaniem okażą się meble technorattanowe – są one dzisiaj jednymi z najchętniej kupowanych. Mocną stroną kompletów technorattanowych jest ich duża różnorodność – w zestawach znaleźć można wygodne sofy narożne, leżanki ogrodowe, stoliki kawowe, fotele, krzesła, fotele wiszące w kształcie kokonów. Atutem mebli technorattanowych jest bez wątpienia ich wysoka trwałość – wynika to z zastosowanych materiałów. Stelaże są z lekkiego aluminium, wierzch mebla pokrywa plecionka syntetyczna. Dzięki meblom technorattanowym uda się zaaranżować ładny taras, który z pewnością stanie się ulubioną przestrzenią wypoczynkową dla wszystkich domowników.

Ładny taras w cieniu pergoli

Jak ochronić nasz ładny taras przed nadmiernym słońcem? Najprostszym i najchętniej stosowanym rozwiązaniem jest pergola ogrodowa. Pergole wznoszone są modułowo, co pozwala na zadaszenie dowolnej przestrzeni. Aluminiowe elementy konstrukcji zabezpieczono przed działaniem wilgoci. Dach pergoli tworzony jest z aluminiowych lameli, które obracają się wokół własnej osi. W ten sposób możliwe jest regulowanie ilości światła, które wpada pod pergolę. Pergola może być dodatkowo wyposażona w rolety boczne i frontowe, które pozwolą za zagwarantowanie większej prywatności.

 

 

Author