Jazda konna to bez wątpienia jeden z ciekawszych i popularniejszych sportów ostatnich lat. Decydując się na naukę warto zadbać nie tylko o wybór odpowiedniej szkoły jeździeckiej, ale również o odpowiedni strój jeździecki. Spodnie do jazdy konnej to podstawa – wśród licznych modeli z pewnością znajdziemy takie, które dopasowane będą do naszych potrzeb. 

Wygodne spodnie do jazdy konnej

Idealne spodnie do jazdy konnej nie tylko nie krępują ruchów, ale wspomagają jeźdźca w stabilnym utrzymywaniu się w siodle. Nowoczesne spodnie do jazdy konnej tworzone są w sposób przemyślany: wybierane tkaniny są jednocześnie odporne na uszkodzenia mechaniczne, jak i posiadają pewien stopień elastyczności, aby zapewniać wysoki komfort. Spodnie do jazdy konnej tworzone są zazwyczaj z łączonych tkanin syntetycznych i naturalnych. Obecność tych ostatnich pozwala na zapewnienie skórze jeźdźca stałej wentylacji – to szczególnie ważne w czasie cieplejszych dni i przedłużających się treningów. 

Spodnie do jazdy konnej uzupełnione są o kieszenie, szlufki oraz o leje – te ostatnie mogą być tworzone ze skór naturalnych lub być przeszyciami pokrytymi silikonem. Zadaniem lejów jest poprawienie przyczepności jeźdźca do siodła. Wiele modeli spodni zdobionych jest również elementami, które idealnie wpisują się w najnowsze trendy.

Spodnie do jazdy konnej i odpowiednie buty

Wybierając spodnie do jazdy konnej nie zapomnijmy również o odpowiednich butach jeździeckich. Podczas codziennych treningów najlepsze okażą się niskie sztyblety zasłaniające kostkę. Buty takie zazwyczaj tworzone są ze skór naturalnych lub też materiałów syntetycznych o wysokiej odporności na uszkodzenia. Sztyblety posiadają niewielki obcas, aby but lepiej utrzymywał się w strzemionach. 

Author