Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu jest bardzo ważna. O doskonałym wpływie na zdrowie pisać można by wiele, ale dzisiaj skupimy uwagę wyłącznie na kilku kwestiach, związanych bezpośrednio z samym snowboardem.

Jazda na snowboardzie, czyli dlaczego warto?

Obóz snowboardowy na stałe wszedł już do oferty zimowisk, jakie przygotowywane są dla dzieci i młodzieży każdego roku. Ferie to czas, w którym można aktywnie wypoczywać, zdobywając nowe umiejętności lub szlifując już posiadane. Dzięki organizatorom, takim jak Róża Wiatrów można to robić pod okiem specjalistów, tj. instruktorów snowboardu, posiadających odpowiednie kwalifikacje do nauczania. Obóz snowboardowy to oferta, z której skorzystać mogą i początkujący, i wytrawni deskarze. Wszystko dzięki temu, że ćwiczenia odbywają się w małych grupach, w których dzieci posiadają podobne umiejętności.

Jazda na desce niesie ze sobą wiele korzyści. Dziecko ćwiczy równowagę koordynację wzrokowo-ruchową, ale to oczywiście nie wszystko! Zimowiska snowboardowe to naprawdę bardzo angażujące i męczące wbrew pozorom ćwiczenia. Aby jeździć konieczne jest angażowanie dużych partii mięśniowych, w przypadku deski – nawet więcej niż w przypadku nart.

Snowboard – wymagający i intensywny sport!

Zimowiska dla młodzieży na desce to czas wyjątkowo intensywny i z całą pewnością nie jeden może z nich wrócić z zakwasami. Dlaczego? Ponieważ w przeciwieństwie do nart, snowboard angażuje o wiele więcej mięśni. Wspólne dla obu dyscyplin są uda, łydki i mięśnie pośladków. I w nartach w zasadzie tyle. Chyba, że używane są także kijki, to wtedy dochodzą jeszcze mięśnie ramion, barków i klatki piersiowej. W przypadku deski, aby utrzymać równowagę i mobilność stale trzeba balansować ciałem, angażując tym samym mięśnie brzucha i pleców, ale duże obciążenia obserwowane są też w mięśniach obręczy biodrowej oraz stawu skokowego.

Ze względu na intensywną aktywność fizyczną obozy snowboardowe dla dzieci muszą uwzględniać także inna aktywność. Uczestnicy muszą mieć czas na regenerację, dlatego łatwo zauważyć, że w ofertach pojawiają się także inne atrakcje. Zwiedzanie jest zdecydowanie mniej obciążające, a do tego pozwala rozszerzać horyzonty i poznawać nowe miejsca. To równie ważne, jak szlifowanie umiejętności na stoku. Doświadczona kadra wie także, jak ważna jest integracja uczestników, dlatego nie może zabraknąć wspólnie spędzanego czasu. Jak go zagospodarować? Wszystko zależy m.in. od wieku uczestników.

 

Author

https://beesafe.pl/porady/adac/ imytolepiej.pl https://beesafe.pl/porady/niewazny-dowod-osobisty/