Mimo, że w obecnie większość kampanii reklamowych przeniesiona została do internetu oraz świata wirtualnego, to jednak pewne tradycyjne formy reklamy nadal są aktualne i bardzo skuteczne. Przykładem tego typu ponadczasowych rozwiązań mogą być standy reklamowe zewnętrzne oraz wewnętrzne. Ich główną zaletą jest bezpośrednie oddziaływanie na dużą i zróżnicowaną pod względem płci czy wieku grupę klientów. Warto pamiętać o tym, że tego typu bezpośredni kontakt z odbiorcą nie jest możliwy w świecie internetu.

Standy reklamowe

Jak wspominano powyżej, standy reklamowe umożliwiają dotarcie do bardzo szerokiej i zróżnicowanej grupy docelowej. Reklama zamieszana w internecie jest zazwyczaj bardziej ukierunkowana na konkretnego klienta, podczas gdy tradycyjny przekaz jest łatwo przyswajany zarówno przez osoby młode, jak i te w podeszłym wieku. Ponadto, osoby starsze cechuje wręcz obawa i nieufność w stosunku do nowoczesnych rozwiązań i technologii. Preferują one formy namacalne, jak choćby codzienną prasę czy wspominanie powyżej standy reklamowe zewnętrzne i te umieszczane w budynkach.

Standy reklamowe zewnętrze i wewnętrzne

Z przyczyn oczywistych te dwa rodzaje nośników reklamy muszą się od siebie różnić. Standy reklamowe zewnętrze powinny być zatem wykonane w materiałów odpornych na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, takich jak choćby: wiatr, opady deszczu czy nadmierne promieniowanie słoneczne. Standy reklamowe wewnętrzne mogą być wykonywane na przykład z kartonu lub tektury.

Standy reklamowe – gdzie można je zastosować?

Standy reklamowe mogą być umieszczane w każdej przestrzeni, w której pojawiają się potencjalni odbiorcy umieszczanych na nich treści. Mogą to być zatem okolice sklepów wielkopowierzchniowych oraz tych osiedlowych czy sąsiedztwo placówek kultury i służby zdrowia. Ponadto, tego typu swoiste słupy reklamowe mogą być z powodzeniem rozstawiane na terenie targów oraz konferencji.

Wybór odpowiedniego standu reklamowego zewnętrznego

Standy reklamowe zewnętrze powinny być wykonane z materiału trwałego oraz odpornego na zniszczenie. Ponadto, jego forma powinna być uzależniona od profilu działalności danego pomiotu. Firmy pragnące podkreślić przywiązanie do tradycji powinny wybierać rozwiązania bardziej klastyczne, natomiast podmioty nowoczesne mogą wybierać formy awangardowe, na przykład nadmuchiwane i atrakcyjne podświetlane. Podczas wyboru kontentego produktu warto jednak zwrócić uwagę na jakość jego wykonania. Niezależnie od tego czy standy będą wykonane z plastiku czy metalu powinny być one estetyczne wykonane. Są one nie tylko nośnikiem reklamy, ale również wizytówką danego podmiotu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Standy reklamowe zewnętrzne.

Author

Wąska dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft imytolepiej.pl https://beesafe.pl/porady/kasowanie-punktow-karnych/