Aranżacja kuchni spędza sen z powiek wielu osobom. Nie tylko tym, które są dopiero na etapie budowania swojego własnego domu, ale także tym wykonującym remont kapitalny. W ich głowach mogą pojawiać się m.in. pytania, które odnosić się mogą do tego jak wyglądać powinny szafki wiszące do kuchni, czy też na jakiej wysokości powinny zostać umieszczone.

Jaką wysokość powinny mieć szafki wiszące do kuchni?

Pytanie na które nie można tak naprawdę odpowiedzieć w sposób jednoznaczny. Wszystko bowiem zależne jest od tego, jak wysoka jest kuchnia. Wysokość takich szafek jest dowolna – na tyle ile dokładnie pozwala sufit. Ważniejsza jest ich głębokość, która powinna oscylować w granicach ok. 32 cm. Przy czym sam front szafek kuchennych wynosi ok 2 cm. Z kolei powierzchnia użytkowa takich szafek wynosi “jedyne” 32 cm. Decydując się na zakup takich mebli, zawsze należy uwzględnić to, że ich powierzchnia użytkowa jest mniejsza, niż podane wymiary.

O czym należy pamiętać?

Kupując szafki wiszące do kuchni, a także te dolne, należy pamiętać o kilku rzeczach. Jakich dokładnie? Otóż nie można zapomnieć o dodatkach, jakie będą w kuchni królować. Ważna jest ich stylistyka, aby całość móc dopasować do siebie. Nie można zapomnieć również o tym, aby uwzględnić kolorystykę sprzętów AGD, w tym lodówki, jak również zmywarki. Ważną kwestią jest również wygląd frontów. Trzeba zdecydować, czy lepszym wyjściem będzie mat, czy też połysk. Nie można o tym zapomnieć, aby wybrać najlepszy zestaw mebli do kuchni.

 

Author