Wspólne posiłki z rodziną czy z przyjaciółmi to nie tylko okazja na kulinarne eksperymenty – to również szansa na spędzenie czasu razem, w dobrej atmosferze. O wyjątkową oprawę zadbają nie tylko smaczne dania, ale i przygotowany stół. Jego nieodłącznym elementem jest zestaw sztućców. Szukając idealnego zestawu warto zwracać uwagę na detale!

Zestaw sztućców do domu

Zestaw sztućców proponowany dzisiaj w dużej mierze różni się od kompletów dostępnych na polskim rynku jeszcze 10-20 lat temu. Obecnie najchętniej wykorzystywanym materiałem jest stal nierdzewna 18/10, której zaletą jest wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, pojawianie się korozji. Sztućce takie możemy bez żadnych obaw czyścić w domowych zmywarkach. Komplety sztućców stalowych projektowane są zgodnie z najnowszymi trendami: bez trudu znajdziemy zestawy doskonale pasujące do wnętrz minimalistycznych, skandynawskich. Sztućce takie mają najczęściej wydłużone rękojeści, ale też zdobienia w formie frezów. Miłośnicy klasycznych wzorów nie muszą się martwić – nie brak też sztućców zdobionych w sposób tradycyjny, ornamentami oraz wzorami florystycznymi. 

Szukając idealnych sztućców zwracajmy uwagę na ich profilowanie i wyważenie – sztućce mają wygodnie leżeć w dłoni, poprawiać jakość spożywania posiłków. 

Jaki zestaw sztućców wybrać?

Szeroki wybór kompletów sztućców sprawia, że podjęcie szybkiej decyzji jest trudne. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że zestaw sztućców może składać się z różnej ilości elementów. Producenci proponują nam komplety, w których znajdziemy 24, 48 lub 68 elementów. Sztućce mogą być również sprzedawane w dedykowanych, eleganckich walizkach – to świetny pomysł na prezent! W kolekcjach znajdziemy też nietuzinkowe rozwiązania: topowi producenci zaproponują nam eleganckie sztućce dedykowane dzieciom!

Author