Paznokcie można zdobić na wiele sposobów. Może to być metoda akrylowa, hybrydowa lub właśnie żelowa. Można wybrać dowolną metodę, każda ma swoje wady i zalety. Z metody żelowej może skorzystać każdy, kto chce, by jego płytka paznokcia była mocna i nie łamała się. Jest to dobry sposób na zapuszczenie paznokci, bez zamartwiania się, że może się złamać.

Czym jest metoda żelowa zdobienia paznokci?

Metoda żelowa zdobienia paznokci to zdobienie z wykorzystaniem światła UV lub LED. Jest to nakładanie żelu, który pod wpływem światła zostaje utwardzony i utrzymuje płytkę paznokcia w świetnym stanie. Stylizacja żelowa to jedna z najpopularniejszych metod przedłużania paznokci i ich zdobienia, zaraz po manicure hybrydowym i akrylowym. Do przedłużenia paznokcia za pomocą żelu potrzebujemy szablonu na którym zbudujemy paznokieć, pędzelka i lampy w której zostanie utwardzony żel.

Dla kogo?

Metoda żelowa zdobienia paznokci jest dla osób z bardzo kruchymi paznokciami, które ciężko jest zapuścić do wymarzonej długości. Z żelem będzie to bardzo proste. Nie musimy mieć swoich długich paznokci, by cieszyć się efektem. Możemy przedłużyć paznokieć na szablonie i czekać aż nasz naturalny urośnie do tej długości, którą chcemy osiągnąć. Nie musimy martwić się, że złamiemy go i będziemy musieli zapuszczać od nowa. W niektórych sytuacjach niestety żel nie daje takich efektów. Może do tego się przyczyniać złe aplikowanie żelu i utwardzenie w lampie. Mogą zrobić się bąbelki, które się zapowietrzyły pod warstwą żelu i nie utwardziły się. Należy zwrócić na to szczególną uwagę, ponieważ może od tego zależeć cały efekt końcowy, a nasza praca może pójść na marne.

Jak przedłużyć paznokcie żelem?

Przedłużanie paznokci żelem jest niezwykle prostą sprawą, jeśli robi się to umiejętnie i uważnie. Pierwszym krokiem jest dezynfekcja dłoni i przyborów, których będziemy używali do przedłużania. Następnie musimy przygotować płytkę paznokcia do nałożenia żelu, czyli wycinamy skórki, piłujemy odpowiedni kształt, tak żeby forma się trzymała. W międzyczasie możemy przygotować pędzel do nakładania żelu i sam żel. Warto mieć pod ręka jeszcze cleaner i aceton, gdyby żelu było za dużo lub spłynął. Musimy pamiętać, by odtłuścić płytkę paznokcia i ją zmatowić, w przeciwnym razie żel nie będzie się trzymał i odpryśnie. Po odtłuszczeniu możemy przejść do nakładania żelu. Warstw powinno być kilka, tak by paznokieć był gruby, ale i subtelny. Po utwardzeniu w lampie, piłujemy znów kształt i gotowe.

Przedłużanie paznokci nie jest niczym trudnym, a opanowanie tej sztuki zajmie chwilę przygotowania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/.

Author