Każdy zwraca uwagę na wygląd drugiej osoby, niezależnie od tego czy to randka, czy rozmowa z nową osobą z działu księgowości w pracy. Detale są istotą tego, aby nauczyć się czytać ludzi. To właśnie małe rzeczy zdradzają kim jest człowiek. Co mówi manicure?

Rodzaj zdobienia:

Mężczyźni najczęściej decydują się w salonie paznokci na tradycyjny manicure pielęgnacyjny. Nie jest to bogate zdobienie, kolory czy cyrkonie, ale opracowanie skórek, ewentualne wyrównanie paznokci pod względem długości i szerokości, a także nałożenie odżywki. Możliwa jest też aplikacja bezbarwnego produktu żelowego, aby zabezpieczyć naturalne paznokcie przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak pęknięcia, zadrapania, odpryski, wyszczerbienia.

Zalety:

Metoda żelowa zdobienia paznokci to idealne rozwiązanie dla każdego, kto ze względu na delikatność swojej płytki paznokcia, nie jest w stanie wyhodować swojej wymarzonej długości. Produkty żelowe doskonale utwardzają paznokcie i je zabezpieczają – zdecydowanie lepiej niż manicure hybrydowy. Możliwości zdobienia są nieograniczone – fikuśne wzory, kolory, a może akwarelowe barwy?

Problematyka:

Paznokcie zdobione metodą żelową mają to do siebie, że bardzo łatwo jest je źle zrobić. Oczywiście doświadczona stylistka wie doskonale jak przygotować paznokieć pod aplikację, jednak gdy wybieramy się do osoby, która dopiero się uczy, pole do wykonania błędu jest spore. Klienci skarżący się na nieprawidłowo wykonaną stylizację mówią najczęściej, że zdobienie nie trzyma się ich paznokcia i po czasie doszło do zapowietrzenia, a w rezultacie całkowitego odpadania masy żelowej.

Przyczyn może być wiele, jednak w takich przypadkach najprawdopodobniej zawiodło matowienie płytki bloczkiem polerskim, jeszcze na etapie przygotowywania podłoża (paznokcia) pod wykonanie stylizacji. Baza, na którą nakładana jest reszta produktów, zdecydowanie lepiej będzie trzymała wszystko razem, jeśli płytka paznokcia będzie idealnie zmatowiona. Jeśli natomiast stylizacja nie utrzymuje się tak jak powinna, a robiona jest samodzielnie w domu, warto sprawdzić termin przydatności używanych produktów – to również ma znaczenie dla trwałości.

Podsumowując – paznokcie wykonywane metodą żelową są warte uwagi i przy prawidłowym wykonaniu, klientki mogą cieszyć się pięknym manicure aż do pięciu tygodni! Kwota za tą usługę rozpoczyna się od około 100 złotych. Jeśli korzystamy z wiedzy doświadczonej stylistki, paznokcie wyniosą nas w granicach 300 zł. Nie ma górnej granicy cenowej – celebryci wykonują zdobienia nawet za tysiące złotych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci.

Author