Szukając sposobów na urozmaicenie swojej kuchni warto zmienić również miejsce podawania posiłków. W okresie wiosny i lata nie ma lepszego miejsca na to, niż przydomowy taras. Stół tarasowy to propozycja dla osób, które chcą cieszyć się posiłkami w promieniach słońca. Takie rozwiązanie sprawi, że każde danie będzie smakowało o wiele lepiej! Jaki stół tarasowy wybrać?

Stół tarasowy z technorattanu – inwestycja na długie lata!

Jaki stół tarasowy wybrać, aby cieszyć się jego wyjątkowym wyglądem, ale i wysoką trwałością? Wśród rekomendowanych rozwiązań najczęściej wymienia się stoły tarasowe wykonane z technorattanu. Dlaczego?

Meble technorattanowe są doskonale znane w Polsce – często widać je w ogrodach, ale również na tarasach czy balkonach. Wysoka trwałość kompletów technorattanowych sprawia, że są one chętnie wykorzystywane przez restauratorów w ogródkach letnich. Stół tarasowy wykonany z technorattanu to gwarancja wygody, trwałości i wysokiej estetyki – przekonują projektanci i producenci. Warto przyjrzeć się tu materiałom z bliska: technorattan to plecionka syntetyczna, wysoce odporna na zmienne warunki atmosferyczne i działanie wilgoci. Nie jest podatna na ścieranie, wnikanie brudu, a jej nieporowata struktura nie chłonie wody. Czyszczenie technorattanu nie wymaga czasu, trwa kilka minut, a efekty są oszałamiające. Dodatkowo producenci proponują nam meble technorattanowe w szerokim spektrum barw, przez co każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. 

Na uwagę zasługuje również stelaż mebli technorattanowych – stół tarasowy jest osadzony na lekkim, aluminiowym stelażu, który malowany jest proszkowo. W praktyce oznacza to, że jest on wysoce odporny przed rdzą.

Ochrona mebli technorattanowych

Chcąc, aby nasz stół tarasowy na długi czas zachował piękny wygląd konieczna jest jego ochrona w okresie jesieni i zimy. Warto zastosować pokrowce ogrodowe – są one tworzone z tkanin poliestrowych o grubych splotach, przez co nie przepuszczają brudu czy kurzu. 

Author