Dbając o własne ciało i sylwetkę często mierzymy się z problemem nadmiernej tkanki tłuszczowej. Dzisiaj medycyna proponuje nam wiele sposobów na to, aby z nią skutecznie walczyć. Jedną z najchętniej stosowanych jest kriolipoliza Cool Tech – czym jest ten zabieg? Czy jest bezpieczny? Jak oceniana jest jego skuteczność? Jakie są przeciwwskazania do wykonania kriolipolizy Cool Tech?

Kriolipoliza Cool Tech: walka z tłuszczem przy pomocy niskich temperatur

Kriolipoliza Cool Tech to nic innego jak zabieg wykonywany w gabinetach kosmetycznych i lekarskich, podczas którego na tkankę tłuszczową na wybranych partiach ciała oddziałuje się niskimi temperaturami. Kriolipoliza Cool Tech uszkadza komórki tłuszczowe, w wyniku czego rozpadają się one i stopniowo są usuwane z naszego organizmu. Skuteczność zabiegu, jakim jest kriolipoliza Cool Tech zależy przede wszystkim od ilości tłuszczu oraz tego, jak często zabieg będzie wykonywany. Najlepsze efekty kriolipoliza Cool Tech daje, kiedy tkanka tłuszczowa nie jest duża – wystarczy wtedy jeden zabieg, a efekty widoczne są od razu. 

Jak wykonywana jest kriolipoliza Cool Tech? Zabieg ten polega na zassaniu wybranej partii skóry (na udach, brzuchu, plecach czy pośladkach) przez specjalną ssawkę urządzenia Cool Tech. Kolejno na skórę oddziaływana jest niska temperatura rzędu 0-5 stopni Celsjusza (temperatura dobierana jest indywidualnie) przez ok. 40-60 minut. Zabieg nie jest bolesny, pacjent może odczuwać jedynie mrowienie wywołane schłodzeniem skóry. Po określonym czasie głowica jest odkładana, a skóra zabezpieczana – po zabiegu można iść od razu do domu. Efekty widoczne są po ok. 4-6 tygodniach. Po tym czasie możliwe jest powtórzenie zabiegu. 

Jaka jest skuteczność kriolipolizy Cool Tech?

W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczy jeden zabieg, aby efekty były widoczne. Kiedy tkanki tłuszczowej jest więcej konieczne może być powtórzenie zabiegu, dla uzyskania lepszych efektów. 

Author