W klinikach medycyny estetycznej możemy spotkać się z różnymi metodami odmładzania twarzy. Do usuwania zmarszczek używa się laserów, preparatów do wstrzykiwania, fal radiowych, różnych technik masażu. Dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszy się również zabieg HIFU. Jest to nowoczesna technologia, która wykorzystuje ultradźwięki o specjalnej częstotliwości, docierające aż do 3 warstw skóry. Efektem ich działania jest głęboki lifting bez skalpela. Wyjaśniamy działanie zabiegu HIFU.

Głęboko liftingujące ultradźwięki, czyli technologia HIFU

Technologia HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) wykorzystuje fale ultradźwiękowe o wysokim natężeniu. Skoncentrowana energia indukuje powstawanie drobnych punktów koagulacyjnych. Jak wyjaśniają eksperci z Kliniki Medycyny Estetycznej Beauty Skin Radom, technologia HIFU działa aż na trzech głębokościach: dociera do skóry właściwej oraz głębiej – do podskórnej tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. Pod wpływem działania ultradźwięków dochodzi do podgrzania skóry do 65-70°C, czego efektem jest pobudzenie naturalnych procesów naprawczych.

Zastosowanie technologii HIFU pozwala na natychmiastowe napięcie skóry, poprawę jej elastyczności oraz długotrwały lifting. Tym samym spłyceniu ulegają zmarszczki, poprawia się owal twarzy. Przy pomocy ultradźwięków można również zredukować podwójny podbródek, podnieść opadające policzki oraz unieść łuk brwiowy, przywracając twarzy młody wygląd.

Na czym polega zabieg HIFU?

Zabieg odbywa się po wcześniejszej konsultacji w celu wykluczenia przeciwwskazań, do których należą m.in. ciąża, karmienie piersią, antybiotykoterapia, stan zapalny w miejscu wykonywania zabiegu czy aktywna opryszczka. Jeśli nie ma żadnych przeszkód kosmetolog może wykonać zabieg jeszcze tego samego dnia, ponieważ lifting HIFU nie wymaga specjalnego przygotowania.

Po dokładnym oczyszczeniu skóry kosmetolog przykłada głowicę, emitującą ultradźwięki i przesuwa ją, wykonując nią poziome i pionowe, nachodzące na siebie ruchy. Działanie HIFU na skórę może być odczuwalne jako delikatne ukłucia i pieczenie. Osoby z niskim progiem bólu mogą skorzystać ze znieczulenia kremem zawierającym lidokainę.

HIFU szybko poprawia kondycję skóry, jednak efekty nie są widoczne od razu. Organizm potrzebuje bowiem czasu, aby przeprowadzić skuteczną przebudowę kolagenu. W związku z tym optymalne rezultaty widoczne są po 3, a nawet po 6 miesiącach. Zabieg HIFU nie wymaga wielu powtórzeń. Czasem wystarcza jeden zabieg, aby uzyskać zadowalające i długotrwałe efekty.

Gdzie można skorzystać z liftingu HIFU na twarz?

Lifting HIFU wykonywany jest obecnie w wielu placówkach. Oferują go zarówno salony kosmetyczne, jak i kliniki medycyny estetycznej. Technologia HIFU powinna być obsługiwana przez wykwalifikowany personel, a urządzenie powinno posiadać odpowiednie certyfikaty. Na zabieg najlepiej zapisać się do sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej, gdzie zostanie on wykonany zgodnie ze sztuką, co zapewni nam komfort i bezpieczeństwo. Profesjonalnie przeprowadzony lifting ultradźwiękowy to również szansa na uzyskanie maksymalnych efektów.

Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz bezpiecznie wykonać lifting HIFU, odwiedź tę stronę i znajdź klinikę w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania.

Author